مرکز بهداشت شهرستان شهرکرد
۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۱ آذر
1393/11/27
آيين بهره برداري از ۴۰ خانه بهداشت چهارمحال و بختياري همزمان با سراسر در روستاي خيرآباد شهرستان شهركرد برگزار شد
. آيين افتتاح اين خانه بهداشت‌ها با حضور مسوولان استاني بصورت نمادين و ويدئو كنفرانس در روستاي خيرآباد شهرستان شهركرد انجام شد.
 اين خانه بهداشت‌ها با متوسط زيربناي ۹۰ متر مربع و جمعا صرف اعتباري بالغ بر ۴۰ ميليارد ريال در شهرستان‌هاي هفتگانه به بهره برداري رسيدند.
دكتر هاشم زاده، با اشاره به اجراي برنامه تحول سلامت در كشور، افزود: با اجرايي شدن اين برنامه تحول مطلوبي در امر بهداشت و درمان مردم انجام گرفته است اما با اين وجود هنوز امكانات جوابگوي نياز مردم نيست و از نظر فضاهاي درماني دچار كمبود هستيم.
وي، حمايت استاندار و معاون برنامه‌ريزي استانداري در راستاي توسعه بيمارستان لردگان و فارسان و همچنين توسعه بيمارستان بروجن و ارتقاء و بهسازي بخش‌هاي بيمارستاني را قابل تقدير دانست.
اين مقام مسئول، با اشاره به اقدامات انجام شده از سوي دانشگاه براي كاهش مشكلات بهداشتي و درماني مردم استان و ارتقاء كيفيت خدمات به بيماران افزود: در سال جاري بيش از ۷۰ متخصص و فوق تخصص وارد استان شده‌اند به گونه‌اي كه بيمارستان‌هاي استان تخصصي شده‌اند.
به گفته وي، علي‎رغم كمبود اعتبارات امسال ۱۲ ميليارد و ۴۰۰ ميليون تومان صرف خريد تجهيزات پزشكي بيمارستان‌هاي استان مطابق با استانداردهاي روز شده كه ۱۰ ميليارد تومان آن از محل درآمدهاي دانشگاه بوده است.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي شهركرد به افق بهداشت و درمان استان در آينده اشاره كرد و يادآور شد: زيرساخت بهداشت و درمان استان بايد به گونه‌اي باشد كه مردم براي انجام امور بهداشت و درمان به خارج از استان مراجعه نكنند.
وي خاطرنشان كرد: توسعه خدمات بهداشت و درمان استان در دستور كار دانشگاه قرار دارد و در همين راستا نيز تلاش خواهيم كرد چهارمحال و بختياري سرآمد استان‌هاي كشور شود؛ همچنين در امر توريسم درماني نيز حرفي براي گفتن داشته باشيم.
معاون برنامه‌ريزي و اشتغال استانداري نيز در آيين بهره برداري از اين خانه بهداشت‌ها، كه در خانه بهداشت روستاي خيرآباد برگزار شد گفت: زماني مي‌توانيم كارآمد و توانا باشيم و در امر توسعه كشور گام برداريم كه بدني سالم داشته باشيم.
اسماعيل عامري گلستانه، خدمات دولت تدبير و اميد در راستاي بهبود وضعيت بهداشت و سلامت جامعه را قابل تقدير دانست و تلاش در راستاي ارتقاء كيفيت ارائه خدمات بهداشتي و درماني براي تحقق طرح تحول نظام سلامت در استان را از دانشگاه علوم پزشكي خواستار شد.
عامري همچنين خاطرنشان كرد: دولت گام موثري در زمينه ارتقاء خدمات بهداشتي و درماني و بهبود سلامت جامعه برداشته است كه اميدواريم هر روز كيفيت اين خدمات ارتقاء يافته و جامعه‌اي سالم و شاداب داشته باشيم.
وي همچنين ضمن ابلاغ سلام استاندار به مردم فهيم روستاي خيرآباد، در خصوص پيگيري دريافت تصاوير از شبكه ديجيتال در اين روستا، قول مساعد داد.
بر اساس اين گزارش،‌هم اكنون۳۱۰ خانه بهداشت و۳۶۰ مركز بهداشتي و درماني در سطح استان فعال بوده و صد درصد جمعيت شهري و ۹۸ درصد جمعيت روستايي استان از خدمات اين مراكز و خانه هاي بهداشت بهره مند هستند
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
تعداد بازدید:
22
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس :  شهركرد ، خيابان شهيد باهنر -جنب مصلي امام خميني(ره)
كدپستي :        تلفن :32224489 -038
دور نگار :  32224582-038
تاریخ بروز رسانی 1397/09/21
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
Powered by DorsaPortal